Du er her

Flint Cup 2016

Publisert: 16.07.2016

Vel gjennomført turnering:

Da er turneringen 2016 historie og vi har fått svært gode tilbakemeldinger fra både spillere, lagledere og dommere!
Halvparten av lagene var tilreisende fra andre deler av landet (deltakelse fra ni fotballkretser) samt at vi hadde ett lag som kom hele veien fra København.

Turneringens målsetting var å oppnå en tilstrekkelig bredde i ferdighetsnivå som ville sørge for at Flint Fotballs egne tre lag ville få motstand på sitt eget nivå. Vårt eget tredjelag fikk godt matching i laveste divisjon. I tillegg fikk vårt G13-lag god forberedelse til sommerens 11er-turnering.
To kretsmestere ga oss solid motstand i kampen om turneringsseier i øverste divisjon.

I løpet av tre dager ble det avviklet 160 kamper på de fire banene vi benyttet. Totalt ble det scoret 470 mål.

Mange har uttrykt at turneringsformen er svært godt egnet for denne aldersgruppen ettersom alle lag får mange kamper mot andre lag med samme ferdighetsnivå. Spesielt er vi tilfreds med at klubbene som har deltatt med flere lag har gitt den typen tilbakemeldinger.

Noen tilbakemeldinger:

  • Takk for en veldig morsom turnering :-) Har allerede anbefalt neste års G14 lag om å melde seg på....

  • Veldig bra med korte og mange kamper - da går som regel tempoet i kampene opp, det blir ikke så store målforskjeller og - et mål betyr faktisk noe. Man må være litt nøyere defensivt for ikke å slippe inn - og man må sette de sjansene man får offensivt. Fin måte å bruke kampen til spillerutvikling:-)) Glimrende!:-))

  • Bra var det! Skal få rekruttert dere flere lag her fra byen om ønskelig ...

  • For oss var det spesielt viktig at det finnes en turnering hvor vi kan delta med begge våre lag og være sikker på at begge lagene får matching på sitt eget nivå. Vi kjenner ikke til at det finnes noen andre turneringer som ivaretar dette behovet på en så fortreffelig måte. Vi anbefaler for neste årgang!

  • Fantastisk turnering! Bare synd at dere ikke arrangerer for G15 neste år!

Vinnere av de enkelte divisjonene:

Divisjon 1

1. Plass: Flint Fotball

2. Plass: Strømsgodset IF

3. Plass: Søgne

Divisjon 2

1. Plass: Store Bergan 1

2. Plass: Rælingen 1

3. Plass: Teie

Divisjon 3

1. Plass: Hasle-Løren

2. Plass: Frigg

3. Plass: Tertnes

Divisjon 4

1. Plass: Sandefjord 2

2. Plass: Flint 4

3. Plass: Høybråten / Stovner 2

Arrangøren:

Flint Cup arrangeres av Flint Fotball i Tønsberg.

Puljeinndeling:

PULJE A PULJE B PULJE C PULJE D

Borre
Flint 1
Gulset IF
Hasle-Løren
Rælingen 1
Sandefjord 2
Skjold
Ørn

Flint 2
Høybr. /St. 1
Lillehammer
Rælingen 2
Sandefjord 1
St. Bergan 2
Søgne
Tønsberg J14

Andebu
Flint 4
Frigg
Gresvik 1
Høybr. /St. 2
Lørenskog
St. Bergan 1
Strømsgodset

Fet
Flint 3
Gresvik 2
Klemetsrud
Nanset
Sagene
Teie
Tertnes

Resultat alle kamper:

Dag Type kamp Hjemmelag Bortelag Resultat
Lørdag Seeding Pulje A Flint 1 Borre 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Rælingen 1 Gulset IF 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Skjold Sandefjord 2 4 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Hasle-Løren Ørn 3 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Søgne Rælingen 2 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje B Høybr. /St. 1 Lillehammer 3 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Flint 2 St. Bergan 2 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje B Sandefjord 1 Tønsberg J14 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Strømsgodset Andebu 7 - 0
Lørdag Seeding Pulje C St. Bergan 1 Gresvik 1 3 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Frigg Flint 4 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Lørenskog Høybr. /St. 2 3 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Nanset Fet 6 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Klemetsrud Sagene 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Tertnes Flint 3 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Teie Gresvik 2 5 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Skjold Hasle-Løren 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Ørn Sandefjord 2 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Flint 1 Rælingen 1 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Borre Gulset IF 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje B Tønsberg J14 Lillehammer 1 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Høybr. /St. 1 Flint 2 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Søgne Sandefjord 1 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje B Rælingen 2 St. Bergan 2 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje C Lørenskog Frigg 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Flint 4 Høybr. /St. 2 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje C Strømsgodset St. Bergan 1 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Gresvik 1 Andebu 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Nanset Teie 1 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Tertnes Klemetsrud 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Sagene Flint 3 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Gresvik 2 Fet 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Gulset IF Ørn 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Hasle-Løren Rælingen 1 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Sandefjord 2 Borre 0 - 4
Lørdag Seeding Pulje A Skjold Flint 1 1 - 2
Lørdag Seeding Pulje B St. Bergan 2 Tønsberg J14 1 - 2
Lørdag Seeding Pulje B Sandefjord 1 Høybr. /St. 1 1 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Flint 2 Søgne 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Lillehammer Rælingen 2 1 - 2
Lørdag Seeding Pulje C Høybr. /St. 2 Gresvik 1 0 - 3
Lørdag Seeding Pulje C Andebu Flint 4 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Strømsgodset Lørenskog 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Frigg St. Bergan 1 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Sagene Gresvik 2 3 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Flint 3 Fet 2 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Teie Tertnes 4 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Klemetsrud Nanset 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje A Flint 1 Hasle-Løren 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Gulset IF Skjold 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje A Rælingen 1 Sandefjord 2 4 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Borre Ørn 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje B Sandefjord 1 Flint 2 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje B Tønsberg J14 Rælingen 2 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje B St. Bergan 2 Lillehammer 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje B Søgne Høybr. /St. 1 3 - 0
Lørdag Seeding Pulje C St. Bergan 1 Høybr. /St. 2 10 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Flint 4 Lørenskog 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje C Frigg Andebu 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje C Gresvik 1 Strømsgodset 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Flint 3 Gresvik 2 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Klemetsrud Teie 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Fet Tertnes 2 - 2
Lørdag Seeding Pulje D Nanset Sagene 2 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Ørn Flint 1 0 - 7
Lørdag Seeding Pulje A Rælingen 1 Skjold 2 - 1
Lørdag Seeding Pulje A Hasle-Løren Borre 0 - 0
Lørdag Seeding Pulje A Sandefjord 2 Gulset IF 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje B Høybr. /St. 1 St. Bergan 2 3 - 0
Lørdag Seeding Pulje B Rælingen 2 Flint 2 3 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Lillehammer Sandefjord 1 1 - 1
Lørdag Seeding Pulje B Tønsberg J14 Søgne 0 - 2
Lørdag Seeding Pulje C Frigg Strømsgodset 0 - 3
Lørdag Seeding Pulje C St. Bergan 1 Lørenskog 1 - 2
Lørdag Seeding Pulje C Flint 4 Gresvik 1 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje C Andebu Høybr. /St. 2 1 - 0
Lørdag Seeding Pulje D Tertnes Nanset 0 - 3
Lørdag Seeding Pulje D Gresvik 2 Klemetsrud 1 - 3
Lørdag Seeding Pulje D Fet Sagene 0 - 1
Lørdag Seeding Pulje D Teie Flint 3 4 - 0
Søndag Mellomspill Div 2A Rælingen 1 Sagene 5 - 1
Søndag Mellomspill Div 2A Høybr. /St. 1 St. Bergan 1 0 - 2
Søndag Mellomspill Div 4A Ørn Fet 3 - 1
Søndag Mellomspill Div 4A Lillehammer Flint 4 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 1A Flint 1 Klemetsrud 4 - 0
Søndag Mellomspill Div 1A Søgne Lørenskog 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 3A Hasle-Løren Gresvik 2 5 - 0
Søndag Mellomspill Div 3A Sandefjord 1 Andebu 2 - 0
Søndag Mellomspill Div 2B Gulset IF Teie 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 2B Rælingen 2 Gresvik 1 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 4B Sandefjord 2 Flint 3 1 - 1
Søndag Mellomspill Div 4B St. Bergan 2 Høybr. /St. 2 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 1B Skjold Nanset 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 1B Flint 2 Strømsgodset 0 - 7
Søndag Mellomspill Div 3B Borre Tertnes 0 - 2
Søndag Mellomspill Div 3B Tønsberg J14 Frigg 1 - 3
Søndag Mellomspill Div 4A Flint 4 Ørn 5 - 0
Søndag Mellomspill Div 4A Fet Lillehammer 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 2A St. Bergan 1 Rælingen 1 3 - 0
Søndag Mellomspill Div 2A Sagene Høybr. /St. 1 2 - 4
Søndag Mellomspill Div 3A Andebu Hasle-Løren 1 - 5
Søndag Mellomspill Div 3A Gresvik 2 Sandefjord 1 1 - 3
Søndag Mellomspill Div 1A Lørenskog Flint 1 0 - 2
Søndag Mellomspill Div 1A Klemetsrud Søgne 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 4B Høybr. /St. 2 Sandefjord 2 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 4B Flint 3 St. Bergan 2 2 - 1
Søndag Mellomspill Div 2B Gresvik 1 Gulset IF 1 - 2
Søndag Mellomspill Div 2B Teie Rælingen 2 4 - 2
Søndag Mellomspill Div 3B Frigg Borre 2 - 1
Søndag Mellomspill Div 3B Tertnes Tønsberg J14 5 - 0
Søndag Mellomspill Div 1B Strømsgodset Skjold 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 1B Nanset Flint 2 6 - 0
Søndag Mellomspill Div 2A Rælingen 1 Høybr. /St. 1 2 - 1
Søndag Mellomspill Div 2A St. Bergan 1 Sagene 6 - 0
Søndag Mellomspill Div 4A Ørn Lillehammer 2 - 3
Søndag Mellomspill Div 4A Flint 4 Fet 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 1A Flint 1 Søgne 2 - 0
Søndag Mellomspill Div 1A Lørenskog Klemetsrud 2 - 1
Søndag Mellomspill Div 3A Hasle-Løren Sandefjord 1 4 - 0
Søndag Mellomspill Div 3A Andebu Gresvik 2 2 - 0
Søndag Mellomspill Div 2B Gulset IF Rælingen 2 0 - 4
Søndag Mellomspill Div 2B Gresvik 1 Teie 0 - 1
Søndag Mellomspill Div 4B Sandefjord 2 St. Bergan 2 2 - 0
Søndag Mellomspill Div 4B Høybr. /St. 2 Flint 3 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 1B Skjold Flint 2 3 - 1
Søndag Mellomspill Div 1B Strømsgodset Nanset 1 - 0
Søndag Mellomspill Div 3B Borre Tønsberg J14 3 - 0
Søndag Mellomspill Div 3B Frigg Tertnes 2 - 1
Mandag Plasseringskamp Div 2 Høybr. /St. 1 Gresvik 1 5 - 3 ES
Mandag Plasseringskamp Div 2 Rælingen 2 Sagene 7 - 4 ES
Mandag Plasseringskamp Div 4 Ørn St. Bergan 2 0 - 1
Mandag Plasseringskamp Div 4 Flint 3 Fet 1 - 5
Mandag Plasseringskamp Div 1 Lørenskog Flint 2 1 - 0
Mandag Plasseringskamp Div 1 Skjold Klemetsrud 7 - 5 ES
Mandag Plasseringskamp Div 3 Andebu Tønsberg J14 1 - 0
Mandag Plasseringskamp Div 3 Borre Gresvik 2 2 - 0
Mandag Semifinale Div 2 St. Bergan 1 Gulset IF 2 - 0
Mandag Semifinale Div 2 Teie Rælingen 1 0 - 2
Mandag Semifinale Div 4 Flint 4 Høybr. /St. 2 3 - 0
Mandag Semifinale Div 4 Sandefjord 2 Lillehammer 3 - 2
Mandag Semifinale Div 1 Flint 1 Nanset 5 - 4 ES
Mandag Semifinale Div 1 Strømsgodset Søgne 2 - 0
Mandag Semifinale Div 3 Hasle-Løren Tertnes 3 - 2
Mandag Semifinale Div 3 Frigg Sandefjord 1 4 - 1
Mandag Kamp om plass 5 Div 2 Høybr. /St. 1 Rælingen 2 3 - 1
Mandag Kamp om plass 7 Div 2 Gresvik 1 Sagene 0 - 3
Mandag Kamp om plass 5 Div 4 St. Bergan 2 Fet 3 - 0
Mandag Kamp om plass 7 Div 4 Ørn Flint 3 0 - 3
Mandag Kamp om plass 5 Div 1 Lørenskog Skjold 0 - 6
Mandag Kamp om plass 7 Div 1 Flint 2 Klemetsrud 0 - 4
Mandag Kamp om plass 5 Div 3 Andebu Borre 0 - 4
Mandag Kamp om plass 7 Div 3 Tønsberg J14 Gresvik 2 1 - 0
Mandag Finale Div 2 St. Bergan 1 Rælingen 1 2 - 0
Mandag Finale Div 4 Flint 4 Sandefjord 2 1 - 3 ES
Mandag Bronsefinale Div 2 Gulset IF Teie 0 - 1
Mandag Bronsefinale Div 4 Høybr. /St. 2 Lillehammer 3 - 0 WO
Mandag Finale Div 1 Flint 1 Strømsgodset 2 - 1
Mandag Finale Div 3 Hasle-Løren Frigg 2 - 1
Mandag Bronsefinale Div 1 Nanset Søgne 7 - 8 ES
Mandag Bronsefinale Div 3 Tertnes Sandefjord 1 4 - 3

 

 

Bokmerk og del